Kürtaj

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları 2019

Türkiye’de evlilik dışı kürtaj fiyatları hakkında doktorumuza çokça soru gelmektedir. Bu sebepten evlilik dışı kürtaj hakkında sizlere detaylı bilgilendirme yaptığımız makalemizi okuduktan sonra makalemize yıldız vermeyi unutmayınız.

Öncelikle evlilik dışı kürtaj fiyatlarından önce şunu bilmek gerekir ki kürtaj bir haktır ve bu hak yasalar tarafından korunmaktadır. Devlet hastanelerinde kürtaj işlemi isteğe bağlı kürtajlara sıcak bakmasalar da kürtaj gebeliğin 10. haftasına kadar isteğe bağlı da gerçekleştirilebilmektedir. Kürtaj yasası 2019 hakkında bilgi verdiğimiz yazımıza da göz atmanızı bu açıdan önermekteyiz.

İstenmeyen bir gebeliğiniz mevcutsa ve 10. haftayı geçmemiş ise evli olun yada olmayın kürtaj işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Evli olanlar için kürtaj işlemi eşin rızası olduğunu belirten bir imza karşılığında yapılabilmektedir. Bunun dışında başka bir şart aranmamaktadır.

Bu sebepten ötürü hiç hastane evlilik dışı kürtaj fiyatlarında değişiklik yapmamaktadır. Yani kürtaj fiyatları evli olmayan bekar bir birey için ne kadarsa evli olan bir birey içinde aynı fiyattadır. Bunun dışında bir bilgilendirme yapan bir hastane veya doktorla çalışmamanızı önermekteyiz.

Sorularınız mı var ? Hemen Dr. Tuğrul ABACIOĞLU ‘nu ara 7/24 Destek

0 535 744 00 00

EVLİLİK DIŞI KÜRTAJ FİYATINI ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA

Evlilik dışı kürtaj devlet hastanesi

Devlet Hastanesinde Kürtaj Fiyatları

Daha önce belirttiğimiz gibi kürtaj yasal bir haktır ve evli olsun yada olmasın, devlet hastaneleri de özel hastaneler de kürtaj işlemini yasalarca belirlenmiş belli faktörlere uyarak gerçekleştirebilmektedir.  Devlet hastaneleri normal koşullarda kürtaj işlemini ücretsiz olarak sigortanız üzerinden gerçekleştirmektedir. İstenmeyen gebeliğinizin sonlandırılması kendi iradenizle isteğe bağlı bir kararsa bu işlem devlet hastanesinde ücret karşılığında da yapılabilmektedir.

Ancak çoğu devlet hastanesi isteğe bağlı kürtaj işlemi yapmak istememektedir. Bir çok devlet hastanesi yasalarca belirlenmiş yasal süre 10 haftayı geçmemiş olmasına rağmen 6. haftayı geçmiş olan gebeliklerin kürtaj işlemini yapmak istememektedir.

Kürtaj işlemi yapılabilmesi için yasalarca belirli faktörler bulunmaktadır. Devlet hastanesinde kürtaj yapılabilmesi içinde bu kurallara uyulması gerekmektedir.

  • Evli bireyler kürtaj yaptırmak isterse, hastaneler eşinin rızasını belirten bir imza talep etmek zorundadırlar.
  • 18 yaşını geçmemiş bir bireyler kürtaj işlemini ancak en az bir ebeveyni yanında olmalı ve ebeveynlerin her ikisinin de rızası olduğunu belirten bir imza karşılığında gerçekleştirilebilmektedir.
  • 15 yaşının altında olan bireyler için kürtaj ancak mahkeme kararı ile gerçekleştirilebilmektedir.
  • Bekar bireyler kürtaj işlemi gerçekleştirebilmek için herhangi bir koşul bulunmamaktadır.

Devlet hastanesinde evlilik dışı kürtaj ancak bu şartlar altında gerçekleştirilebilmektedir ancak bu kurallar her kuruluş için geçerlidir. Yani özel hastanelerde kürtaj işlemi için bu kurala uymak zorundadırlar.

Devlet hastanelerinde kürtaj mevzuata göre nasıldır?

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/2.5.837395.pdf

Kürtaj Fiyatları

"40 Yıllık Tecrübem ile Değerli Hastalarımın Hizmetindeyim..."

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
-