Kürtaj

Bebek aldırma fiyatları

Kürtaj yani halk dilinde bebek aldırma olarak da isimlendirilir, tıbbi dilde gebelik unsurunun rahimden atılması sonucu gebeliğin sonlandırılma işlemine verilen isimdir. İstenmeyen gebeliklerde yasal süre olan 10 haftayı geçmemiş olan işlemler, reşit olan bireyler için veya reşit olmayan bireylerin aile izinleri neticesinde gerçekleştirilmektedir.

Bebek aldırma işlemi istenmeyen gebelikler neticesinde gerçekleşmesi, içinden çıkılamaz bir hal almaktadır. Kadınların annelik içgüdülerine ders düşen bu sebeple psikolojik travma yaşamalarına sebep olan bu süreç yasal haklar sebebiyle ülkemizde kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bebek aldırmak isteyen çiftler kendi aralarında hem fikir olduklarında muayene için hastanemize beklemekteyiz. 10 haftayı geçmeyen istenmeyen gebelikler yasal kürtaj süresine girmektedir ve bebek aldırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Hastane ortamında gerçekleştirdiğimiz bu cerrahi işlemi sağlık bakanlığı tarafından denetlenen eksiz ve hijyenik ameliyathanemizde gerçekleştirmekteyiz, bu sebeple henüz araştırma aşamasında olan hastalarımız için kürtaj fiyatlarını incelemelerini şiddetle önermekteyiz.

Bebek aldırma fiyatları ne kadardır?

Bebek aldırma fiyatlarını belirleyen bir çok faktör bulunmaktadır. Her şeyden önce bu cerrahi işleme karar veren ve hem fikir olan çiftler için bebek aldırma fiyatlarımızı belirleyen faktörleri yazımızın devamında yer vereceğiz. Bebek aldırma işlemi devlet hastanelerinde ücretsiz olmasından dolayı ve ülkemizin izlediği politikadan ötürü devlet hastanelerinde kürtaja isteğe bağlı olanlarına çok sıcak bakmamaktadırlar ve sizin için süreci zorlaştırmaktadırlar. Sadece ve sadece zorunlu durumlarda kürtaj işlemi devlet hastanelerinde gerçekleştirilebilmektedir.

Bu sebepten ötürü kendi iradeniz ile karar verdiğiniz isteğe bağlı kürtaj işlemlerini ancak ve ancak özel hastanelerde gerçekleştirebilmektesiniz. Özel hastanelerde bebek aldırma fiyatlarını belirleyen faktörleri aşağıda sıraladık buna bağlı olarak kürtaj fiyatlarını bir çok yönden öğrenebilmiş olacaksınız.

Bebek aldırma fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir?

Çocuk Aldırma Fiyatları

  • Operasyonu gerçekleştirecek doktorun tecrübesi
  • Kürtaj işleminin gerçekleşeceği hastanenin konumu, nitelikleri ve hastalarına vip hizmet verip vermediklerine bağlı olarak değişmektedir.
  • Tercih edilecek olan yöntemin son teknoloji ve riski en aza indiren vakum yöntemi mi yoksa kaşık yöntemi olup olmamasıyla alakalıdır.
  • Tercih edilecek olan anestezi yöntemi.

Bebek aldırmada en uygun anestezi yöntemi

Local anestezi daha ucuz olmakla birlikte kürtaj operasyonu geçirecek olan bireyin psikolojik baskı altında kalması nedeniyle tercih edilecek en kötü yöntem budur. Çünkü hasta acı hissetmese bile ortamın baskısını ve süreci birebir hissetmektedir. Psikolojik olarak yaşanması oldukça zor olan bir süreçte bir de ameliyathane tecrübesi yaşamak bir hasta için kalıcı travmalara sebep olabilmektedir.

Sedonal anestezi veya sedo anestezi dediğimiz genel anestezi yöntemiyle hasta ameliyat esnasında tamamen uyumaktadır. Operasyon esnasında hiç bir şekilde hasta ne hasta duyuyor, hissediyor veya anı yaşıyordur sadece ve sadece uyuyordur. Bu tecrübe de bir çok hasta için oldukça kolay bir süreç yaşamasına sebep vermektedir. Kötü bir rüyadan uyanmışcasına istenmeyen gebeliği uyandığında orada olmuyordur ve hasta operasyon bitiminin ardından çok kısa bir süre içerisinde uyanıp sosyal hayatına dönebilmektedir.

Bebek aldırma fiyatları daha öncede bahsettiğimiz gibi bir çok farklı faktöre bağlanmaktadır. Devlet hastanelerinde ücretsizce gerçekleştirilmesine rağmen isteğe bağlı kürtaj gerçekleştirmemektedirler, özel hastanelerde ise bu fiyat 1000 TL – 3000 TL arasında gözlemlenebilmektedir.

Bebek aldırma fiyatı neden önemlidir?

Özellikle dar gelirli ailelerde bütçeyi zorlayacak ve plansız ek gider sağlayacağını bildiğimiz için bebek aldırma fiyatları oldukça yüksek olmaktadır. Bebek aldırma işlemi hasta için oldukça zor bir süreçtir ve kararını vermekte oldukça zordur. Bu fikrin yanında işin maddi boyutu da vardır. Bu kararı çiftler kendi aralarında almalarının ardından kendi bütçelerine en uygun hekim ve hastane ile çalışmaya başlamalıdırlar.

Kürtaj Fiyatları

"40 Yıllık Tecrübem ile Değerli Hastalarımın Hizmetindeyim..."

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
-